کاخ طوفانی استانبول

کاخ طوفانی استانبول از دیگر مراکز دیدنی استانبول به شمار می رود که در کنار مسجد نصرتیه استانبول قرار گرفته است. کاخ طوفانی استانبول بنا به دستور سلطان عبدالمجید عثمانی ساخته شده و معماری اش را ویلیام جیمز اسمیت بر عهده داشته است. کاخ طوفانی استانبول متشکل از دو طبقه می باشد. کاخ طوفانی استانبول دارای معماری منحصربفردی است که به سبک اروپایی طراحی شده است. نامی که برای این کاخ در نظر گرفته شده در واقع برگرفته از محله ای است که در آن قرار گرفته. خوب است مسافران تور استانبول بدانند امروزه این کاخ دانشکده هنرهای زیبا در دانشگاه معمار سنان شده است. ولی در دوره های قبلی سلاطین از کارخانه های اسلحه سازی و یا برای خوشامد گویی از سیاست مدارهای خارجی به هنگام ورود به بندرگاه از این کاخ استفاده می نمودند.

 

کاخ طوفانی استانبول

تصویر کاخ طوفانی استانبول

 

دیوارهای قسطنطنیه استانبول

 

دیوارهای قسطنطنیه استانبول مجموعه ای از دیوارهای سنگی است که روزگاری برای حفاظت از شهر قسطنطنیه (استانبول امروزی) ساخته شد. این دیوار سنگی زمانی ساخته شد که قسطنطنیه به عنوان پایتخت امپراطوری روم برگزیده شد. این دیوارها به دستور کنستانتین کبیر ساخته شد.این دیوارها در طول دوره عثمانی دست نخورده باقی ماندند تا اینکه در قرن 19 قسمت هایی از آن ها دچار تخریب شدند و از دهه 1980 میلادی تاکنون مرمت سازی گسترده ای بر روی این دیوارها انجام گرفته است. مسافران تور استانبول می توانند در کنار این دیوارهای تاریخی به قدم زدن پرداخته و از زیبایی های آن لذت ببرند.

 

 

موزه کارخانه راحمی کوچ استانبول

 

موزه کارخانه راحمی کوچ استانبول (Rahmi Kuch Factory Museum in Istanbul) یکی از موزه های معروف این شهر است که در محله هاسکوی استانبول قرار گرفته و تاریخ آن مربوط به دوره عثمانیها می باشد.از این مکان در گذشته با نام لنگرخانه نیز یاد می شده است.علت نامگذاری این مکان با این نام، وجود دست ساخته های آهنی و استیلی است که در این موزه دیده می شود. در حال حاضر در این موزه پیشرفت صنعتی وجود دارد از گذشته تا به حال به شکل مناسبی در معرض دید بازدیدکنندگان تور استانبول قرار گرفته است.

 

 

سواحل شنی شیله استانبول

 

سواحل شنی شیله استانبول در فاصله 70 کیلومتری منطقه اوسکودار قرار داشته و به دلیل وجود هتل و رستورانهای زیبا موجود در خود از نقطه نظر تفریحی در ردیف یکی از زیباترین مناطق حومه شهر استانبول قرار گرفته است. این سواحل یکی اززیباترین و دل انگیزترین سواحل استانبول به شمارمی رود که گردشگران تور استانبول بسیاری سالانه از آن دیدن می کنند و به تفریح و استراحت می پردازند.پارچه کتان شیله (شیله بزی)ازجمله مصنوعات معروف استانبول به شمار می آید که نامش را ازاین ساحل گرفته است.

 

 

 

 

تپه های چاملیجا در استانبول

 

تپه های چاملیجا که به بام استانبول شهرت دارند ، در بخش آسیایی استانبول قرار گرفته است .گردشگران تور استانبول از بالای این تپه ها می توانند تنگه بسفر ، قسمت اروپائی و همچنین بندرگاه و کشتی های پهلو گرفته در بندر را مشاهده کنند . این تپه بلند دارای مناظر زیبای دیگری از جمله تنگه بسفر و پل بوغاز نیز می باشد. برای رسیدن به چاملیجا، می توان از میدان تقسیم از وسایل عمومی که به قسمت آسیایی میروند استفاده نمود یا از طریق دریا به بخش آسیایی رفته و از آنجا با تاکسی یا اتوبوس به چاملیجا نقل مکان کرد.